Şehitlik Trekking

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI
 ÇANAKKALE SAVAŞ ALANLARI VE ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİ
TREKKING PROGRAMI

1.GÜN: GÜNEY CEPHESİ ( ÇIKARMA SAHILLERI - İNGİLİZ VE FRANSIZ MUHAREBE HATLARI )

Sabah kahvaltısı sonrası buluşarak transfer için aracımıza biniyoruz. Yürüyüşüz Alçıtepe (Kirte) Köyü itibariyle başlayacaktır. Alçıtepe köyünde inerek programımıza başlıyoruz. Son Ok Anıtı önünden Zığındere’ye giriş ve Hastane Şehitliği ziyareti. Nuri Yamut Anıtı ziyareti sonrası İngiliz cephe hattını oluşturan dere yatağı içine dönüş ve patikaları takiben sahile ulaşım. Çıkarma sahilinde yapılan incelemeler sonrasında sıradaki çıkarma noktası olan İkiz Koyu’na varış ve gezinti. Bir diğer çıkarma noktası olan Tekke Koyu’nu takiben İngilizlerin ana çıkarma merkezi olan Ertuğrul Koyu’na varış. İngiliz anıtı, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği ziyareti sonrası Seddülbahir köyüne hareket. Seddülbahir Köyü içerisinden geçerek sahil yolunu takiben Morto Koyu’na ulaşım ve Çanakkale Şehitleri Abidesi’ne varış. Buradaki ziyaret sonrası Kerevizdere Fransız Cephe Hattını takiben Alçıtepe’ye ulaşım. Burada araca geri dönerek otelimize hareket ve konaklama.

1.GÜN: KUZEY CEPHESİ ( MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE 57. ALAY YÜRÜYÜŞÜ )

Sabah kahvaltısı sonrası orjinal Mustafa Kemal ve 57. Alay'ın savaşa katılmak üzere yaptığı cephe yürüyüşünü gerçekleştiriyor ve Conkbayırı'na ulaşıyoruz. Conkbayırı ve 261 Rakımlı tepe ziyaretleri sonrası Kılıç Bayırı'na doğru ilerliyor ve Bomba Sırtı’nda yer alan 57. Alay Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz. 57. Alay Şehitliği ziyaretini takiben Boyun ( The Neck) hattından Şarapnel Vadisi'ne iniyoruz. Hain Tepe hattına ulaşınca düşmanın ilk ele geçirdiği tepe üzerine çıkarak buradan Anzac Koyu ve Tören alanına iniyoruz. Buradaki gezimiz sonrası aracımıza binerek dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Kişi başı ücret : 169 TL

Ücrete dahil hizmetler : 
- Transferler
- Rehberlik Hizmeti
- Öğle Yemekleri (1. Gün Kumanya – 2. Gün Conk Bayırında Sucuk Ekmek)
- 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama·         Turumuz Çanakkale hareketli olup istenildiği takdirde diğer illerden hareket şeklinde veya grubunuza özel olacak şekilde uyarlanabilmektedir.


Şehitlik Trekking Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Yurtsev Yarici